Dům za milión

17.04.2018

Bývaly doby, kdy to bylo celkem i reálné... ale to bylo období, kdy nikdo moc nestavěl. Hypotéka nebyla pro každého, pozemky byly levné, materiály byly za babku a řemeslníci pracovali v podstatě za teplou polévku.

Pokud by jste se dne rozhodli stavět domek za milion korun, při jednoduchých počtech to bude malý domek se zastavěnou plochou 50 m2. To znamená jedna malá místnost s kuchyňským koutkem, malá ložnička a úplně malinká koupelna. To je vše. Spíše se tedy jedná o chatku, chatu, zahradní domek a nebo startovací bydlení. Pokud jste sám se psem, možná i s nenáročnou ženou, bude Vám to stačit. Ve chvíli, kdy začnete plánovat rodinu, přijde myšlenka - a kam ty děti dáme? Zpočátku to jde, ale děti rostou, nároky na prostor se zvyšují a vy nakonec skončíte na zahradě ve stanu... se psem :D

Ceny stoupají a my se s tím musíme smířit. Bylo by krásné, postavit dům svých snů bez ohledu na peníze. Ale bohužel, všichni jsme limitováni tím, co máme v peněžence.

Vždycky se snažíme uspořit zákazníkovi peníze. Navrhujeme takové domy, aby se vešly do jejich rozpočtu. Občas musíme někomu zkazit den... když řekneme - bohužel, ale za tyhle peníze nelze Váš vysněný dům postavit... a zákazník buď řekne, okey, tak to upravme tak, abychom se do rozpočtu vešli a nebo jde jinam. Párkrát se mi stalo, že mi pak lidé volali a říkali, měli jste pravdu... bohužel mě ta naše pravda moc netěší, protože tím padá další sen jedné rodiny o pěkném bydlení. Lidé se pak rozhodují, jestli rozestavěný dům prodat nebo nabrat další hypotéku. A to není úplně správná cesta.